korduma kippuvad küsimused

Koertejuuksur Neli Käppa - koerte pügamine, trimmimine, pesemine nii suurtele kui väikestele

Kuidas harjutada koera hooldusega?

Koera peaks hooldusega harjutama hakkama võimalikult varakult. Edukuse võtmesõnadeks on rohke kiitus, maiused ja positiivne kannatlik meel. Kutsikat tuleks harjutada sagedasti, kuid lühidalt (5-10 min korraga). Tasub õpetada laual seismist (mittelibisevalt pinnal, turvalisus eelkõige!), harjamist, pesemist, föönitamist, küünte ja kõrvade hooldust. Eriti näitusekoerte puhul on oluline, et temaga tegelevad erinevad inimesed. Varajane sage harjutamine muudab vajaliku protseduuri ta elu osaks, mis tulevikus stressi ei valmista.

Millal tulla kutsikaga?

Soovitamekutsikaga tulla hooldusesse u 4-5 kuuselt. Oleneb palju karva tüübist, kuid umbes selles vanuses oleks põhjust soengut kohendada ja küüned, kõrvad üle vaadata. Kutsika hooldusel on oluline osa harjutamise aspektil – see tähendab, et koer harjuks võõra inimese puudutustega, kammimiste, küünte lõikamiste jt protseduuridega ning võõra miljööga. Eelnev kodune harjutamine teeb selle talle lihtsamaks (vt „Kuidas harjutada koera hooldusega?“).

Miks ei ole hinnakirjas täpset hinda?

Koera pügamise hind kujuneb mitme teguri koosmõjul: soovitud hooldus, koera suurus ja karva tüüp, karva seisukord ning koera käitumine. Telefoni teel saab öelda orienteeruva hinna, sest see põhineb varasemal kogemusel antud hoolduse, koera suuruse ja karva tüübiga. Karva seisukord ja koera käitumine võivad oluliselt pikendada või hoopiski lühendada hooldusele kuluvat aega ning see selgub koeraga lähemalt tutvudes.

Kas ma saan hoolduse ajal koera kõrval olla?

Kokkuleppel jah, kuid üldjuhul pigem mitte, sest omaniku juuresolekul on koer närvilisem. Palju energiat kulub rahustamisele, mis aga pikendab hooldusele kuluvat aega. Omanikud seda ei näe, kuid võime kinnitada, et närviline ja mures koer rahuneb omaniku lahkudes enamasti kiiresti ja suhtub hooldusesse leplikult.